Майже кожна 2-а жінка в Україні зазнавала сексуальних домагань на вулиці . І лише у 27% випадків хтось втрутився допомогти. Як діяти, якщо ви стали свідком/-ю домагань? 5 важливих порад
Якщо ви почуваєтесь у достатній безпеці, безпосередньо слід втрутитися в ситуацію. Ви можете почати розмовляти з кривдником та попередити, що ви знаєте про домагання з його сторони.
Розмовляйте з кривдником відверто, чесно та з повагою. Варто наголосити йому, що така поведінка є неприпустимою.
Створіть відволікаючий фактор. Підійдіть до кривдника і запитайте, як знайти конкретний номер будинку, вулицю, автобусну зупинку або зіграйте роль знайомої/-го, підійдіть до постраждалої, розпочавши розмову з нею.
Не дійте наодинці, краще заручитися підтримкою інших, щоб зупинити неправомірну поведінку.
Якщо ви не можете діяти цієї миті та вжити необхідних попереджувальних заходів, запитайте у постраждалої про її самопочуття та чи потребує вона допомоги.
Ставте у коментарях, якщо ця інформація була для вас корисною. Також тегайте у коментарях когось із друзів та подруг. Адже одного дня ці поради можуть стати їм у пригоді. Лише разом ми зможемо захистити власні особисті кордони, а з ними – гідність і психічне здоров’я.
Серед усіх, хто прокоментує, ми розіграємо 5 брендованих світшотів «Розірви Коло». Переможців обере рандомайзер 27 листопада
Саме цього дня ми презентуємо перше всеукраїнське дослідження стріт-харасменту в Україні, а також відкриємо фотопроєкт #Небезмежність Він розповість історії жінок, які зіткнулися із сексуальними домаганнями на вулицях свого міста, у кафе, спортзалі, транспорті та інших публічних місцях.
Реєструйтеся на онлайн-презентацію вже цієї пятниці, 27 листопада, о 12:00 bit.ly/nebezmezhnist2020
|