Так склалося, що насильство вважається чимось, що притаманне лише «неблагополучним» родинам. Мовляв, брак коштів, погані звички, відсутність освіти – це зрозуміла середа для насильницьких дій. А от у родинах, де панує достаток, де партнери всебічно розвинені, де дотримуються здорового способу життя – там немає місця насильству.
Насправді це міф, з яким живе не тільки оточення, але й самі постраждалі. Жінки та чоловіки, бува, не можуть признатися самі собі, що протиправні дії проти них справді відбуваються. А також через наявний стереотип постраждалим соромно зізнаватися, що їх родина насправді не настільки ідеальна, як здається.
Такі міфи – це пастка. Реальність є такою, що насильство не має кордонів: будь-хто може постраждати, незважаючи ані на соціальний статус, ані на фінансове положення, ані на будь-що інше.
Домашнє насильство трапляється у всіх соціальних групах.
Пам’ятайте: у випадку насильства варто телефонувати до поліції за номером 102. Якщо ви не готові звернутися за допомогою в поліцію, звертайтеся до Національної гарячої лінії із попередження домашнього насильства - 116 123.
|