1. «Без образ, але" ( "При всій повазі ...»)
Найцікавіше в цих двох фразах те, що саме вони роблять всю пропозицію такою образливою: без них ми сприйняли б слова співрозмовника інакше, наприклад, як конструктивну критику.
2. «У мене немає на це часу»
Почувши, що у інших співробітників або безпосереднього керівника немає часу на нього або його проблеми, людина відчуває розгубленість. Швидше за все, вдруге просити підтримки він посоромиться і, можливо, в результаті припуститься помилки, яка зашкодить спільній справі.
3. «Насправді N хоче сказати, що ...»
Це ситуація, коли один зі співрозмовників при вас своїми словами переказує іншим те, що ви тільки що сказали? Досить неприємно - навіть якщо людина передає вашу думку вірно, все одно виникає відчуття, що ви не вмієте висловлюватися і доносити до інших свої думки. Подібна поведінка змушує нас сумніватися в своїх комунікативних здібностях і в кінцевому рахунку віддаляє від інших.
4. «А ви не дуже юний для? ..»
За такою фразою можуть ховатися як агресія, так і сумніви в ваших здібностях, в тому числі лідерських. Сюди ж можна віднести слова в дусі «а ти непогано справляєшся для ...» або «підлеглі будуть вас більше поважати, якщо ви ...». Тим самим співрозмовник ніби хоче сказати, що ви недостатньо гарні і вас не приймають всерйоз. У багатьох це може зародити зерно сумнівів в собі.
5. «Більше ніхто на це не скаржився»
Тим самим колега або керівник ніби говорить: якщо на цю проблему звернули увагу тільки ви, то чи можна це взагалі вважати проблемою? Так вже чи важлива ваша особиста думка?
|