Як переходити дорогу:
Виключно на зелене світло світлофору або переходом: пішохідним, підземним чи надземним; усі інші варіанти є дуже небезпечними. До шести років дитина повинна переходити дорогу тільки разом із дорослими, тримаючись за руку.
Швидким і впевненим кроком, але в жодному разі не бігти! Якщо зелене світло світлофора починає мигати — не намагайтеся встигнути. Краще почекати!
Перед тим, як іти — слід подивитися наліво й направо (навіть, якщо переходите на зелене світло);
Не розмовляючи: розмову продовжуйте, коли перйшли дорогу. Також не розмовляйте по телефону, зніміть капюшон і навушники.
Якщо є велосипед чи самокат, переїжджати дорогу категорично не можна; треба встати й котити транспортний засіб поруч.
Купіть дитині світловідбивні елементи — жилет, стрічки, брелоки — вони зроблять дітей помітними для водіїв у темряві або в умовах обмеженої видимості.
Перевозьте дітей зростом до 145 см виключно в дитячих автокріслах, а дітей старше 10 років або вищим зростом обов’язково пристебуйте ременем безпеки. Перевозьте дітей до 12 років на задньому сидінні.
А також вчіть дітей не відволікати водія — це дуже небезпечно для всіх пасажирів.
За даними Патрульної поліції України, станом на 31 липня 2021 року зареєстрували 2,000 ДТП, скоєні за участю дітей до 18 років. 88 дітей загинули, 2,264 дітей — травмовані. Зокрема, 220 ДТП скоєні з вини дітей.
Усього у 2021 році, станом на 31 липня, сталося 102,977 ДТП. У середньому це 486 ДТП на добу. Унаслідок загинуло 1,575 людей, 16,017 людей травмовано.
Безпека на дорогах — це відповідальність кожного з нас. Власним прикладом показуйте дитині правила поводження на дорозі в якості пішохода, пасажира, водія. Розповідайте про ризик та небезпеку, пов’язану з дорогою та транспортними засобами.
|