Енергодарський міський центр соціальних служб Вівторок, 03.12.2024, 21:56
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Це ми!
Корисні посилання







Сайти наших клієнтів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2021 » Січень » 28 » Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання.
21:38
Поради батькам, як прищепити дітям любов до читання.

 

Дитина розвиває навички читання у дитячому садку і початкових класах школи. Однак любов до читання і звичка читати книги протягом усього життя формується вдома. Удома дитина проводить набагато більше часу, ніж у школі – і це найочевидніша причина, чому саме батьки повинні прищеплювати дитині любов до читання. До цього питання можна підійти й з іншого боку.

Сьогодні багато експертів у сфері освіти говорять про те, що навчання читання у школі не сприяє тому, щоб дитина полюбила читати книги. У молодших класах головне завдання – розвинути у дитини техніку читання. Успішність дитини оцінюють за швидкістю читання, словниковим запасом і вмінням розуміти основну ідею прочитаного тексту. Прийнято вважати, що від цього залежить подальша успішність дитини у навчанні: якщо вона вміє швидко читати, вона зможе добре засвоювати навчальний матеріал у майбутньому. Однак при цьому не приділяється увага естетичному аспекту читання. Залишається осторонь і той факт, що книги формують людські цінності.

Батьки можуть заповнити цю прогалину і прищепити дитині любов до книг. Розглянемо кілька порад про те, як це можна зробити вдома.

1. На першому місці має бути дитина, а не процес читання

Якщо ви хочете захопити дитину читанням, почніть з неї самої. Поговоріть з нею про те, що їй подобається. З'ясуйте:

інтереси дитини як особистості;

її побажання (жанри і тематику книг, які вона любить);

її сильні і слабкі сторони у читанні;

її читацькі звички (коли і де вона любить читати, які книги, що її мотивує до читання тощо).

2. Розробіть план навчання дитини читання

Забезпечте дитині хороші книги, що відповідають її віку. В ідеалі це повинні бути традиційні паперові книги, але для старших дітей можна використовувати й додатки для читання (Kindle, iBooks тощо).

У дитини має бути місце, де вона завжди зможе почитати книгу. При облаштуванні такого місця враховуйте освітлення, фоновий шум, відволікаючі фактори тощо.

Пропонуйте дитині почитати книгу у певних ситуаціях (наприклад, коли їй нудно). Так з часом дитина сама привчиться читати, щоб розважитися.

Запропонуйте дитині щодня виділяти час на читання.

Навчіть дитину самостійно вибирати книги для читання. Так вона сформує читацькі смаки.

3. Зробіть читання книг сімейним заняттям

Якщо дитина ще маленька, знайдіть книги, які ви зможете читати разом. Читайте разом із дитиною або по черзі.

Обговорюйте з дитиною прочитане.

Дозвольте дитині періодично бачити, як ви проводите час за читанням книг, а не переглядом соцмереж у телефоні.

Плануйте час, коли всі члени сім'ї відкладають всі справи і читають книги. Приділяйте цьому заняттю спочатку 10 хвилин, а потім збільшуйте час.

Коли дитина читає, чи не відволікайте її. У цей час ви можете сісти поруч і теж почитати. Так дитина зрозуміє важливість цього заняття. Більш того, дитина може полюбити читання ще більше, коли зрозуміє, що батьки поважають її час і простір під час читання.

Розповідайте дитині історію написання книг. Пояснюйте, які події підштовхували авторів до написання книг, як одні книги були відповіддю на інші, що деякі книги раніше були заборонені тощо.

Поясніть дитині, як книги, які ви читаєте, пов'язані з вашими інтересами, думками, ідеями тощо.

Намагайтеся не змушувати дитину читати. Якщо вам все-таки доведеться робити це час від часу, постарайтеся перейти від зовнішньої до внутрішньої мотивації. Дитина повинна читати тому, що це їй подобається, а не тому, що її змушують або пропонують їй винагороду.

Щоб дитині сподобалося читати книги, у неї має бути досить зручне місце для цього заняття. Як правило, для цього достатньо крісла, дивана або ліжка у кімнаті, де дитину нічого не відволікає. Коли читання увійде в неї у звичку, вона зможе читати і в інших місцях. Фоновий шум вже не так сильно її відволікатиме.

Чи потрібно виділяти окремий час для того, щоб дитина читала книги, чи ні – залежить від безлічі факторів. Велике значення має те, наскільки ви показуєте дитині приклад читання, і чи наслідує вона цей приклад. Головне – не намагатися втиснути читання книг у і без того щільний графік дитини (коли вона займається уроками, домашніми справами, займається в гуртках і секціях тощо). Замість цього пропонуйте дитині органічні можливості для читання і зробіть це заняття цікавим для дитини.

Переглядів: 153 | Додав: fialka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Єдина Країна
Пошук

Рекомендуйте нас у соціальних мережах
Календар
«  Січень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ти не один! Подзвони!
Наші фото
Соціальна реклама
Друзі сайту








Архів записів
Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz