Фізкультура важлива у будь-якому віці, навіть у такому ранньому. Чому не розпочати б займатися нею вдома?
Коли проводити зарядку? Поширена чомусь думка, що це обов’язково слід робити зранку. Немає нічого поганого в тому, що ви займатиметеся в інший час. Головне, щоб не пізніше за 1–2 години до вживання їжі або не раніше, ніж через 1–2 години після цього.
Чи обов’язкова спортивна форма? Будь-які вправи корисно виконувати босоніж із мінімальною кількістю одягу. Якщо це і буде спортивна форма, то вона має складатися з футболки і легких шортиків.
Якою має бути температура повітря? Кімната має бути ретельно зволожена, провітрена. Не бажано займатися в приміщенні, де температура перевищує +22 оС.
Які вправи і в якій кількості можна виконувати? Для дітей віком 2–3 роки кількість вправ має становити від 3 до 5. Почніть із вправ для рук, поєднуючи їх з дихальними. Поступово виконуйте вправи для тулуба (нахили праворуч-ліворуч), ніг (присідання). Потім сядьте на підлогу і нахиліться до кінчиків пальців. Завершити зарядку можна підскоками і бігом на місці, поступово зменшуючи темп до спокійної ходьби. Тривалість усього процесу становитиме близько 5 хвилин.
Як зацікавити дитину виконувати зарядку?
Звісно, немає сенсу розповідати малюкові про важливість занять. Усе має відбуватися в ігровій формі. Придумайте смішні назви вправ. Наприклад, присідання — «шукаємо грибочки чи ягідки»; стали, підняли руки — «шелестимо листям». Можна поєднати вправи із дихальною гімнастикою і звук листя видавати як «ш-ш-ш-ш-ш». Умикайте музику, щоб веселіше було. Для того щоб вправи не набридали, виконуйте їх з різними предметами: брязкальцями, стрічками, кульками, кубиками.
Пам’ятайте про власну зацікавленість процесом. Ви також повинні робити вправи, а не тільки спостерігати за дитиною. Якщо вам подобатиметься, ви постійно зможете вигадувати щось нове, а дитина, займаючись із вами, поступово зміцнюватиме свій імунітет і привчатиметься до фізичних вправ.
|