Важко уявити сучасне життя без Інтернету: ми постійно щось шукаємо, дивимось чи читаємо в мережі. Діти, як і всі ми, сприймають це частиною своєї буденності.
Інтернет - простір, де дитина може дізнатися багато нового та цікавого, проте водночас в цьому середовищі існує безліч небезпек. Тож, давайте поговоримо, як зробити користування Інтернетом безпечним.
⠀
Контроль та знання контенту
⠀
Все залежить від віку, але для зовсім маленьких дітей батькам точно слід встановлювати “батьківський контроль”. Ця функція відділяє безпечний та загрозливий контент та існує в багатьох соціальних мережах та платформах.
⠀
Так, TikTok вже давно дозволяє мати спільний профіль зі своєю дитиною. Така опція надає змогу обмежувати контент певного профіля, відео чи хештега; обирати, хто може бачити профіль дитини, коментувати її відео та інш. Instagram планує ввести “батьківський контроль” із березня 2022 року. Таку функцію можна включити також на Youtube або існує альтернатива - додаток YouTube Kids, де загрозливі відео є автоматично виключеними. Також можна встановлювати спеціальніі додатки, наприклад, такі як Family link. Цей додаток контролює запити в Google та YouTube, обмежує час користування ігор за бажанням батьків.
⠀
Такі дії не будуть зайвими і для підлітків, але, якщо для тінейджера це буде певним нововведенням, варто обговорити це завчасно та пояснити причини встановлення таких обмежень. Якщо це не викликає агресії та спротиву в дитини, можна таким чином вберегти дитину від неприємного контенту.
⠀
Окрім контролю, варто розмовляти із дітьми на цю тему та освітлювати, чому певний контент може бути загрозливим. Також необхідно знати, чим цікавиться дитина, тоді ви зможете проаналізувати, чи є цей матеріал небезпечним.
Попереджуйте дитину про правила користування соціальними мережами, зверніть увагу на тому, щоб не поширювати фото, відео чи дописи, що містять особисті дані.
⠀
Окрім того, не варто позначати геолокацію, вести переписку із незнайомими людьми, пересилати комусь свої фото чи відео, вступати в групи чи підписуватись на сторінки, що закликають до агресії, аутоагресії та нездорових ідей.
|