За різними підрахунками сьогодні у світі існує близько 2 млрд. користувачів соціальних мереж. Щодня відправляється 500 млн. твітів, 70млн. зображень завантажуються в Instagram, щохвилини 300 год. відео завантажуються на YouTube. У середньому користувач проводить 23год. в тиждень у соціальних мережах (це еквівалент роботи з частковою зайнятістю).
Вчені з’ясували, що соціальні мережі викликають таке ж звикання, як і наркотики, алкоголь та азартні ігри. Часте користування соціальними мережами може перейти у пристрасть та непереборне бажання постійно заходити на свою сторінку, постити різні дописи, тощо. Таке надмірне користування соцмережами (зокрема Facebook і Instagram, а для дітей TikTok) може мати значні та непередбачувані наслідки. Людина раптово може відчути себе пригніченою, непродуктивною, надто роздратованою – все це через віртуальний «світ у своєму телефоні».
Визначити, чи є у вас залежність від соціальних мереж можна за наступними ознаками:
Ви дуже знервовані, відчуваєте дискомфорт, головний біль, роздратування, коли ви не можете отримати доступ до соціальних мереж.
Проводите час у соціальних мережах у робочий час, під час зустрічей, прийому їжі, навчання, тощо.
Коли ви чуєте повідомлення, то відразу ж перевіряєте свій телефон.
Протягом доби ви постійно відстежуєте свої повідомлення, для того, щоб дізнатися, скільки лайків ви отримали, які коментарі хто залишив і помічаєте.
Коли ви засинаєте та прокидаєтесь, ви перевіряєте свої облікові записи на наявність повідомлень.
Ваш чоловік, дружина, діти, друзі кажуть вам, що ви виглядаєте занадто відстороненим під час спілкування та скаржаться на те, що ви занадто багато часу проводите в онлайні.
Ви помічаєте, що співвідносите життєві події за тим, наскільки вони підходять для завантаження в соціальні мережі.
Починаєте оцінювати свої успіхи, ґрунтуючись на думки інших людей, які оцінюють ваші дописи в соцмережах, коли кількість «лайків» і позитивних коментарів, що ви отримуєте, формує ваші подальші дії.
Самоповага та самооцінка знижуються, оскільки ви постійно порівнюєте себе з іншими людьми.
Детальніше про те, як зупинити залежність від соціальних мереж за посиланням: http://bit.ly/2ZZYdAh
|