Що таке булінг?
Булінг — це умисна, повторювана агресивна поведінка з метою завдати іншому фізичної, моральної чи емоційної шкоди. Це досить поширене явище серед школярів і не є чимось новим: перші згадки про нього датуються 16 століттям.
Небезпека булінгу не тільки у тому, що дитина може бути скривджена, замкнеться у собі, стане невпевненою, матиме складнощі з довірою до інших.
Підводна брила — навіть один випадок насильства формує модель поведінки. І жертви, і булера, і свідків.
Жертви булінгу у майбутньому з більшою ймовірністю вступатимуть у деструктивні стосунки, не зможуть відстоювати особисту думку та страждатимуть від домашнього насильства.
Дослідження булінгу досить ускладнене тим, що попри факт існування двох сторін — кривдника та жертви, є ще третя сторона — свідки (85% випадків стаються у присутності свідків, але повідомляють про це менше половини).
Якщо ваша дитина вирішила розповісти про випадок булінгу, у жодному разі не відсторонюйтеся! Фрази на кшталт “Треба давати здачі!”, “Нехай самі розбираються!” чи “Не лізь не у свою справу” — табу!
Обов’язково подякуйте за довіру: дитина має отримати підтримку та схвалення того, що не толерує насильство і допомагає з ним боротися.
Поспілкуйтеся, проаналізуйте ситуацію, подумайте, як ви разом можете допомогти. Ні в якому разі не намагайтеся самостійно “поквитатися” із кривдником чи налаштовувати проти нього дитину.
Обов’язково залучіть до вирішення проблеми батьків усіх учасників булінгу та адміністрацію школи (за необхідності — представників міського відділу освіти, служби у справах дітей та сім’ї, поліції).
|