Є два основні способи змусити себе щось зробити:
Перший, найпопулярніший – спробувати мотивувати себе.
Другий, менш популярний – розвивати у собі дисципліну.
У чому різниця?
Мотивація, загалом, ґрунтується на припущенні, що для завершення завдання необхідний конкретний розумовий чи емоційний стан.
Дисципліна, навпаки, відокремлює діяльність від настроїв і почуттів і цим оминає проблему.
Якщо говорити простіше, щоб розпочати тренування, не потрібно чекати, коли ви будете в олімпійській формі. Ви, навпаки, тренуєтеся, щоб досягти цієї форми.
За своєю суттю, гнатися за мотивацією означає наполягати на інфантильній фантазії про те, що нам потрібно робити тільки те, на що є настрій.
Оскільки реальне життя в реальному світі іноді вимагає від людей робити те, що ніхто в здоровому глузді не може сприймати з ентузіазмом, «мотивація» наштовхується на непереборну перешкоду в спробі викликати ентузіазм до того, що об'єктивно на нього не заслуговує.
Спроба підтримувати інтерес до принципово тьмяним і вбивчим діям - це форма навмисного завдання психологічної шкоди самому собі, добровільне божевілля: «Я так обожнюю ці таблички, дуже хочеться якнайшвидше заповнити формулу для обчислення річного доходу, я так люблю свою роботу!»
У мотивації крихітний термін придатності і її необхідно постійно оновлювати.
Мотивація — це коли ти вручну тиснеш на ручку, щоб посилити тиск. У кращому разі вона зберігає та перетворює енергію для конкретної мети. Бувають ситуації, коли це правильний підхід — на думку спадають олімпійські змагання та втеча з в'язниці. Але це жахлива основа для звичайних щоденних дій і навряд чи це допоможе досягненню довгострокових результатів.
Дисципліна - мотор, який одного разу завівся і постійно постачає енергію в систему.
Продуктивність немає необхідних психічних станів. Для послідовних, довгострокових результатів дисципліна перевершує мотивацію. У результаті мотивація - це спроба досягти стану готовності до якоїсь дії. Дисципліна це коли ви робите щось, навіть будучи не в змозі.
Як розвинути дисципліну?
Набуваючи звичок - починаючи з маленьких, навіть мікроскопічних, набираючи обертів, використовуючи їх для подальших змін у повсякденному житті, будуючи петлю позитивної віддачі.
|