Кохання – це одне з найкращих почуттів у світі. Але інколи стається так, що кохання перетворюється на залежність. І це погано, адже залежність не має нічого спільного зі здоровими стосунками. Та як розібратися, що з вами – кохання чи залежність? Ми підготували для вас декілька ознак, що мають допомогти визначитися:
Кохання приносить задоволення, а залежність – страждання. Так, буває усіляке у будь-яких стосунках, але проблеми вирішуються, а саме почуття робить вас наповненим та щасливим.
Залежні стосунки приводять до думок: «Я не зможу жити без неї/нього». Нормально не бажати втратити кохану людину. Але при тому ви маєте чітко розуміти, що у будь-якому випадку ви зможете продовжувати ваше життя, адже ви самодостатня особа.
Бажання, щоб партнер належав тільки вам – також ознака залежності. Йдеться не про вірність. У залежних стосунках партнерів починають намагатися лишити будь-яких інших соціальних контактів та занять.
У здорових стосунках не існує маніпуляцій. Ви не скажете та не почуєте: «Якби ти мене кохав/кохала, то зробив/зробила для мене, а так…». Такі фрази свідчать про токсичність стосунків.
Здорові стосунки не передбачають необхідності приділяти увесь час коханій людині. У вас може бути своє життя, свої інтереси, свої бажання. І партнер має це поважати.
Якщо вам складно розібратися самостійно, у яких саме стосунках ви перебуваєте, звертайтеся за психологічною допомогою на Гарячу лінію з попередження домашнього насильства за номером 116 123 (безкоштовно та анонімно).
|