МОТИВАЦІЯ ДО НАВЧАННЯ В ПЕРІОД КАРАНТИНУ, ДИСТАНЦІЙНОГО НАВЧАННЯ ВДОМА.
❗ Грамотний розподіл часу.
Дітям взагалі важко довго втримувати увагу на чомусь, а тим паче – якщо вони вдома. Щоб навчання не розтягувалось на весь день, щоранку складайте мінірозклад. Детально прописуйте, що стільки часу дитина проводить над завданням, стільки – за відпочинком.
Обов’язково робіть перерви хоча б кожні 20-30 хвилин – так дитина ще не встигне остаточно втомитись. А завдяки розкладу вона бачитиме, коли далі зможе займатись чимось цікавим.
❗Окремі робочі місця.
Разом із дитиною розмістіть на її столі для навчання всі необхідні для цього предмети (бажано із запасом). Так учень сам долучиться до створення свого робочого простору, це слугуватиме додатковим стимулом там займатись справами.
❗Робіть разом із дитиною коротенькі руханки кожні 1-2 години.
Під час ізоляції всім буде корисно більше рухатись.
❗У дитини з часом може зникати мотивація до навчання – це нормальною.
Спробуйте разом створити нову атмосферу. Перегляньте разом цікавий фільм або мультфільм (наприклад, Матеріали Інтернет порталу «На Урок»
1. 3D анімація «Ніколи не здавайся!»;
2. Мультфільм «Легке життя»;
3. 3D анімація «Ківі»;
4. 3D анімація «Пісочник»
5. Мультфільм «Мета»;
6. Короткометражка «Коли одні двері зачиняються, відчіняються інші»;
7. Мультфільм «Як Петрик П’яточкин слоників рахував»;
8. Мультфільм «Володька у Тридев’ятому царстві».)
❗Не забувайте про методики steam-навчання.
Запропонуйте дитині зробити власний дослідницький проект – нехай протягом карантину відчує в собі інтерес до науки. Винаходити і досліджувати разом – неймовірно захоплює.
❗Щоб адаптація до нового формату навчання відбувалась легше і мотивація до навчання росла, не забувайте хвалити дитину.
Вказуйте на всі її успіхи, якими б дрібними вони не були. Під час вимушеної ізоляції не просто всім, а добрі слова від найрідніших підтримують найкраще.
❗❗Пам’ятайте: ви не вчитель, тому не впадайте у відчай, якщо не вдається щось пояснити. І не нянька, тому не пробуйте робити всі завдання за дитину. Адаптація до нових умов навчання триматиме не завжди, тож постарайтесь бути терплячими і до дитини, і до себе.
|