Енергодарський міський центр соціальних служб Четвер, 09.05.2024, 07:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Це ми!
Корисні посилання







Сайти наших клієнтів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2021 » Лютий » 2 » Токсичні стосунки: як жити після них
19:22
Токсичні стосунки: як жити після них

Так, токсичні стосунки потрібно розірвати. Поставити крапку та розпочати нове життя. А це буває ой як складно! Але ж на то минулі стосунки й токсичні – після будь-якого отруєння людині потрібен певний проміжок часу, щоб одужати.
Декілька простих порад, що допоможуть легше пройти повний курс реабілітації:

Не кваптесь. Дайте собі стільки часу, скільки буде потрібно, щоб відчути себе впевнено та спокійно. У токсичних стосунках кривдник стирав ваше «я». Тож тепер доведеться його повертати. Гарна ідея – розпочати з реалізації власних бажань. Наприклад, ви хотіли навчитись гарно танцювати або пекти неймовірні тістечка. Прийшов час це зробити. Відчуйте: тепер тільки ви вирішуєте, що вам робити, це ваше життя, рішення приймаєте ви!

Відновіть власні кордони. У минулому їх методично руйнували, але вони потрібні для подальшого щасливого життя. Зараз є дуже багато матеріалів на цю тему, що можуть допомогти свідомо полагодити захисні кордони. Якщо ви відчуваєте розпач і не розумієте, як впоратися, зверніться за допомогою до спеціаліста. Разом ви досягнете успіху.

Не звинувачуйте себе. Після розриву може розпочатися період «Це зі мною щось не так» або «Я сама у всьому винна/винен». Це не так! Ви не винні у тому, що хтось заподіював вам психологічну шкоду. І ні, ви не мали змоги змінити партнера або чекати на те, що воно якось саме виправиться. Скажіть собі, що ви молодець, адже завершили токсичні стосунки. І це безперечно було правильним рішенням.

Дізнайтесь більше про психологічне насильство. Після розриву може виникати відчуття, що все ж таки вам краще бути разом з партнером. Мозок може почати шукати виправдання кривдникові, ви можете сумувати за партнером, може навіть здаватися, що було не дуже й погано. Кращі ліки – обізнаність. Зрозумійте, що це певна «ломка», яку ви переживаєте після токсичного досвіду. Дізнайтесь більше про аб’юз, про психологічне насильство, про те, як поводить себе кривдник. А також зрозумійте, що у світі є дуже багато людей, що переживають те ж саме, що й ви.

Поверніть собі свою історію. Кривдники гарно вміють займатись підміною понять, а також переконують постраждалу особу у тому, що вона жалюгідна, нездара, слабка, негарна, занадто товста чи тонка, має погану освіту, нічого не вміє – необхідне підкреслить. Так от це не є вашою реальністю. Спробуйте спам’ятати себе у дитинстві, у підлітковому віці, у більш дорослому. Що вам подобалось? Чого ви прагнули? З ким спілкувалися? Відчуйте власну силу і викресліть з голови усі твердження колишнього партнера.

Так, на це піде час. Але він є необхідним. У нагороду за терпіння ви отримаєте щасливе життя та впевненість у собі. Не забувайте, що за психологічною допомогою ви можете звернутись до Національної лінії з попередження домашнього насильства за номером 116 123. 

 

 

Переглядів: 125 | Додав: fialka | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Єдина Країна
Пошук

Рекомендуйте нас у соціальних мережах
Календар
«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Ти не один! Подзвони!
Наші фото
Соціальна реклама
Друзі сайту








Архів записів
Copyright MyCorp © 2024 Створити безкоштовний сайт на uCoz