Енергодарський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Субота, 17.08.2019, 18:39
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Це ми!
Корисні посиланняСайти наших клієнтів
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Шановні жителі міста Енергодара!                     

    Коли прийомна дитина переступить поріг вашого дому, це буде її перший крок у нове життя з вами, прийомними батьками. І саме ви навчити цю дитину більше усміхатися і любити людей. І ваш вчинок зробить цей світ добрішим.


 

Форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

               В Запорізькій області понад 1600 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в державних інтернатних закладах та потребують влаштування в сім,ю. На сьогоднішній день в Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування: усиновлення/удочеріння, опіка/піклування, прийомні сім,ї, дитячий будинок сімейного типу.

            Сімейні форми виховання забезпечують соціальний захист, захист майнових прав дитини, догляд, виховання, корекцію та компенсацію розвитку, вирішення медичних проблем, подолання психологічних травм, індивідуальне задоволення щоденних потреб дитини,  яка залишилася без піклування батьків.

     Центри соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді сприяють створенню та розвитку прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу. Фахівці центрів соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді підтримують прийомних батьків та їх прийомних дітей шляхом здійснення соціального супроводження.

         Соціальне супроводження полягає в наданні соціальних послуг всім членам родини – психологічних, соціально-педагогічних, юридичних, соціально-економічних, інформаційних, соціально-медичних, створенні належних умов для забезпечення індивідуальних потреб кожної прийомної дитини, дитини-вихованця у розвитку та вихованні.

Прийомна сім,я – це сім,я, яка добровільно на власну житлову площу взяла із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, від 1 до 4 дітей на виховання та спільне проживання.

          Дитина зберігає свій статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування та користується усіма відповідними пільгами. Держава забезпечує всебічну підтримку прийомної сім,ї, а саме: щомісячну грошову допомогу на утримання дітей, грошову винагороду батькам та соціальне супроводження цих сімей.

      Обов,язковою умовою функціонування прийомної сім,ї або дитячого будинку сімейного типу є соціальне супроводження родини центрами соціальних служб для сім,ї, дітей та молоді.

Дитячий будинок сімейного типу – це окрема сім,я, що створюється за бажанням подружжя (або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі), яка бере на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У такій сім,ї може виховуватися не більше 10 дітей. Дитина не втрачає статус дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування. Утримання дітей здійснюється за рахунок державного бюджету. Батьки-вихованці також отримують грошову винагороду.

             Держава забезпечує всебічну підтримку сімей, які взяли на виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування шляхом надання безкоштовних соціальних послуг та допомоги на утримання таких дітей.

           Матеріальне забезпечення прийомної сім,ї.

            На даний час державою встановлена виплата в розмірі двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку. Одному з прийомних батьків виплачується грошове забезпечення з розрахунку 35 відсотків розміру соціальної допомоги на кожну прийомну дитину, яка виховується в сім,ї.

           Розмір грошового забезпечення батьків-вихователів складає 35 відсотків розміру соціальної допомоги на кожну дитину-вихованця,  але не більше п,яти прожиткових мінімумів для працездатної особи. Дані виплати здійснюються управлінням праці та соціального захисту населення за місцем проживання дитини. Кошти перераховуються на особистий рахунок одного з прийомних дітей.

          На час навчання прийомних дітей у професійно-технічних навчальних закладах І-ІV рівня акредитації після досягнення ними 18-річного віку кошти на утримання виділяються прийомним батькам з державного бюджету, якщо прийомні діти під час навчання проживають в прийомній сім,ї.

        Місцеві відділи у справах сім,ї, дітей та молоді щороку забезпечують безкоштовне оздоровлення  прийомних дітей у дитячих оздоровчих закладах. Прийомні діти, які за медичними показниками потребують санаторно-курортного лікування, забезпечуються путівками до спеціалізованих санаторіїв органом, який прийняв рішення про утворення прийомної сім,ї.

У нашому місті вже функціонує дитячий будинок сімейного типу, в якому живуть та виховуються 7 дітей, позбавлених батьківського піклування (батьки-вихователі Романенко Тетяна Олексіївна та Володимир Іванович). А також створено дві прийомні сім,ї, які взяли на виховання в свої сім,ї чотири дитини. У цих сім,ях діти відчули те батьківське тепло, якого їм так не вистачало протягом довгих років.

 

За інформацією щодо створення прийомної сім,ї, ДБСТ звертайтеся за адресою: м. Енергодар, в. Козацька, 17,

Енергодарський міський центр соціальних служб для сім,ї, дітей та

молоді (каб.3), тел. 6-19-54,

«Телефон Довіри» 5-93-11, 095-6666 846, 0678422 402 з 08.00 до 20.00

крім суботи

Єдина Країна
Пошук

Рекомендуйте нас у соціальних мережах
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Ти не один! Подзвони!
Наші фото
Соціальна реклама
Друзі сайту
Архів записів
Copyright MyCorp © 2019 Створити безкоштовний сайт на uCoz